Posljednje vrijeme u Europskom reli kupu

Finale FIA ​​europskog reli kupa, u kojem pravo sudjelovanja imaju sportaši koji su se plasirali na 7 različitih regionalnih prvenstava u Europi, uključujući Alpe, Celtic, Iberiju, Srednju Europu, Balkan, Baltik i Benelux, održat će se u Njemačkoj između 04-06 studenog. Turske momčadi također će se boriti za prvenstvo na reliju Lausitz, koji će se voziti po zemljanim podovima u Boxbergu/Oberlausitzu uz sudjelovanje 14 momčadi iz 97 različitih zemalja.

Pilot Castrol Ford Team Turkey Ali Türkkan, koji je osvojio kvalifikacije za mlade i pogon na dva kotača u FIA Balkan Rally Cupu, preuzet će volan sa svojim kopilotom Onurom Vatanseverom s ciljem da ponovi ove uspjehe u Europskom reli kupu. Red Bullov sportaš Türkkan, koji će nastupiti na Ford Fiesta Rally4, želi biti prvi i jedini pobjednik u kategoriji mladih i kao mladi i kao turski pilot.

Mustafa Çakal-Özgür Akdağ, još jedna turska momčad koja je ove sezone pratila FIA Balkan Rally Cup i sezonu završila na drugom mjestu, startat će s ciljem osvajanja kupa u Njemačkoj. S ciljem da Europski reli kup, koji su osvojili Murat Bostancı-Onur Vatansever 2015. godine i tim Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez 2017. godine, još jednom dovede u našu zemlju, Çakal-Akdağ tim će startati s Hyundai R5 u ime GP Garage.

Ford Fiesta R5 i tim Sabri Ünver-Aras Dinçer također će sudjelovati na Lausitz Rallyeu, koji će ugostiti lokalnu organizaciju relija zajedno s finalom FIA European Rally Cupa, u ime Castrol Ford Team Turkey.