Istanbulski dio relija završen

Dvojac Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, koji se natjecao s Ford Fiestom R2021 u ime Castrol Ford Team Turkey, osvojio je 6. Istanbul Rally, 41. dionicu Shell Helix 5 Turkey Rally Championshipa.

Na 10.8. Istanbulskom reliju, gdje je ekipa Buraka Çukurova i Vedata Bostancıja iz BC Vision Motorsport završila na drugom mjestu s razlikom od 41 sekundi, dvojac Cem Alakoç i Emir Şahin, koji su odradili svoju prvu utrku Škodom Fabiom R5 za BC Vision Motorsport, nastupio je na trećem mjestu. Castrol Ford Team Turkey osvojio je brendove relija, dok je BC Vision Motorsport osvojio ekipno prvenstvo. Nakon 41. Istanbulskog relija, Burak Çukurova osvojio je 2021. Shell Helix Turkey Rally prvenstvo.

Na mitingu u organizaciji Istanbulskog auto-sportskog kluba, kratkog naziva İSOK, uz glavno pokroviteljstvo Privredne komore Istanbula i Budžeta, uz doprinose Spor Toto, Viaport Marina, Autodrom, Sardunya, Arpos Teknoloji, Auto Club, Fora Praćenje i PowerAPP, u klasifikacijama pogona na dva kotača, mladih vozača i klase 4. Ali Türkkan- Aras Dinçer iz Castrol Ford tima Turska, Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık iz Evofone Rally tima u klasi N, Erol Akbaş-Egemen Dural iz Castrol Ford tima Turska u klasi 3, Clio u klasi 5 Çağlayan Çelik-Ufuk Uluocak iz Rally Trophy Turkey zauzeo je prvo mjesto. U konkurenciji s Gürolom Baranlijem u klasi mladih kopilota na 41. Istanbulskom reliju, Alperen Tetik bio je osvajač trofeja. Su Yüksel, koja je pratila prvenstvo ove sezone uz podršku TOSFED-a i FIAT-a kao pobjednica za žene u projektu TOSFED Looking for Star 2019., zauzela je postolje kao prva pilotkinja pod vodstvom kopilota Yağmura Aksoya, dok je Çiçek Güney, koja se natjecala s Dağhanom Ünlüdoğanom, osvojila titulu kopilota.

U povijesnoj rally klasifikaciji otvorenoj za klasične automobile starije od 35 godina, prvi dan se oprostio od utrke s mehaničkim problemom, a drugi dan je započeo super rallyjem, a sa svojim Ford Escort MKII, Üstün Üstünkaya-Kerim Tar iz ekipe Parkur Racing osvojio je prvenstvo Općeg razvrstavanja i 2. kategorije.

Natječući se s Fiat Egeom u Şevki Gökermen Rally Cupu, Yaman Yılmaz-Soner Tamer osvojio je Opću klasifikaciju i kategoriju 2, Alptekin Işıkalp-Sevi Akal u kategoriji 1, Emrah Ali Başo-Yasin Tomurcuk u kategoriji 3 i kategoriji 4 Erhan Yıldızıldızıldırsen u kategoriji XNUMX postale ekipe koje su podijelile prva mjesta.

Na Clio Rally Trophy Turskoj 6., koji se sastoji od 41 utrka i završio je 2021. Istanbulskim relijem, Çağlayan Çelik i Ufuk Uluocak osvojili su prvo mjesto, dok su Kağan Karamanoğlu i Oytun Albayrak zauzeli prvo mjesto u 2021. Rally Cupu Fiesta.