Pedale su se počele vrtjeti uz Sakarya MTB Cup

pedale su se počele okretati sa sakarya mtb čašom

Uzbuđenje biciklijade u suncokretovoj dolini gradske općine započelo je utrkama MTB Sakarya kupa. Proglašeni su pobjednici utrke održane na planinskoj maratonskoj stazi u dolini. U 14.00 sati počinje BMX Supercross Svjetsko prvenstvo.

Uzbuđenje MTB -a i BMX -a čiji je domaćin gradska općina Sakarya započelo je u dolini bicikala Suncokret. Mnogi ljubitelji sporta iz cijelog svijeta, Turske i Sakarye došli su u dolinu rano u danu. Uzbuđenje utrke počelo je MTB Sakarya CUP-om na "mountain bike" stazi u dolini. Na stazi od 4 metara u dolini održane su utrke brdskog maratona. Sportaši koji su se vozili u dvije kategorije, elitni muškarci i elitne žene, žestoko su se borili za zlatnu medalju.

Uzbuđenje se nastavlja BMX Svjetskim prvenstvom

Švicarac Albin Vital bio je prvi, Walter Simon drugi, a Walter Andrin treći u Elite Men. U kategoriji Elitne žene, prva je završila Ukrajinka Popova Iryna, druga Sarkulova Forehead iz Kazahstana, a treće Tajland Fetpraphan Warinthorn. Medalje su uručene biciklistima koji su zauzeli visoko mjesto na postolju. S druge strane, započele su runde kvalifikacija za BMX Supercross Svjetsko prvenstvo, koje će početi u 14.00. Nakon ovih krugova počet će utrke Svjetskog kupa. Uzbuđenje u dolini nastavit će se utrkom BMX.