Vozač Toyote Rovanpera srušio rekordne pobjede u reliju Estonija

vozač Toyote Rovanpera pobijedio je u reliju Estonije obarajući rekord

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team postigao je još jednu važnu pobjedu na Rally Estoniji. Vozač Toyote Kalle Rovanperä završio je prvi u utrci, postavši najmlađi vozač koji je osvojio reli na FIA-inom svjetskom prvenstvu u reliju

Pobjedom u Estoniji TOYOTA GAZOO Racing pobijedio je u pet utrka zaredom, što ga čini najdužim WRC nizom pobjeda u Toyotinoj povijesti relija.

Kalle Rovanperä, s druge strane, svojom je pobjedom u dobi od 20 i 290 dana nadmašila rekord iz 2008. godine koji je postavio Jari-Matti Latvala, koji je danas kapetan momčadi Toyote.

Pružajući izvanredne izvedbe cijeli vikend, Rovanperä je vodio 24 od 22 etape. Rovanperä je osvojio šest od osam etapa u petak, tijesno se boreći sa svojim najbližim suparnikom, i uspio je to nadoknaditi impresivnim vremenima etape u subotu. Vodeći na reliju u nedjelju na kontroliran način, Rovanperä je završio utrku 59.9 sekundi ispred svog najbližeg konkurenta.

Sva tri vozila TOYOTA GAZOO Racing stigla su do cilja u prvih pet. Dvojac Sébastien Ogier i Julien Ingrassia plasirali su se na četvrto mjesto, dok je dvojac Elfyn Evans i Scott Martin zauzeo peto mjesto.

TOYOTA GAZOO Racing je ove sezone pobijedio na šest od sedam utrka. Nakon ovih rezultata, Ogier i Evans nastavili su biti na prva dva mjesta u prvenstvu vozača, dok se Rovanperä popeo na četvrto mjesto. Ekipa Toyote zadržala je prednost od 59 bodova u prvenstvu konstruktora.

Pohvaljujući Rovanperäev nastup nakon utrke, kapetan momčadi Jari-Matti Latvala rekao je: “Danas je bilo nevjerojatno. Svaka je pobjeda posebna, ali za mene prva pobjeda Rovanperä puno znači. Jako sam sretan kad ga vidim kako mi uzima rekord kao najmlađeg pobjednika WRC utrke. "To je nevjerojatna poslovna isplata i omogućila nam je petu pobjedu zaredom."

Rovanperä, koji je odnio prvu pobjedu, rekao je: „Cilj nam je bio pobijediti i zahvaljujem momčadi na tome. Osjećaj u Yaris WRC-u bio je vrlo dobar i momčad je sjajno odradila posao. Danas je vladao iznenađujuće dobar osjećaj. "Imali smo dobar tempo bez osjećaja prevelikog pritiska i uz normalnu vožnju."

Sljedeća utrka u prvenstvu bit će prva belgijska WRC utrka, Ypres Rally. Skup od 13. do 15. kolovoza prvi je put održan 1965. godine i poznat je po zahtjevnim asfaltnim cestama. Istodobno, posljednji dan bit će upotpunjen pozornicom koja uključuje dionicu na poznatom trkalištu Spa-Francorchamps.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.