Tursko penjačko prvenstvo nastavljeno u Bursi

Drugu etapu penjačkog prvenstva AVIS 2021 organizirao je Automobilski sportski klub Bursa, čiji je kratki naziv BOSSEK, od 2. do 17. srpnja, uz doprinose općine Gemlik, na stazi Bursa Şahintepe. Organizacija, u kojoj su se 18 sportaša natjecala u 4 različite kategorije, započela je ceremonijom starta kojem su prisustvovali gradonačelnik Gemlika Mehmet Uğur Sertaslan i predsjednik TOSFED-a Eren Üçlertoprağı. Na kraju utrke, koju je sa zanimanjem i uzbuđenjem pratila brojna publika, sportaši koji su se plasirali u vrh nagrade su primili na svečanosti održanoj na molu Kumla.

7.20 km. U utrci, koja je vožena na 3 izlaza na dugoj stazi, prvo mjesto u kategoriji 1 osvojio je atletičar iz Burse Taner Oruç sa svojim Citroen Saxo VTS, drugo mjesto osvojio je Peugeot 106 GTI, Orçun Kuşçu, a treće mjesto je osvojio osvojio je mladi sportaš Berat Berke Yavuz sa Citroen Saxo VTS. U kategoriji 2 još jedan sportaš iz Burse, Burak Title, osvojio je Ford Fiestu R2 i ujedno imao najbolje vrijeme sa 04:22.08. Dok je vozačica Sevcan Sağıroğlu zauzela drugo mjesto u ovoj kategoriji sa Fiat Paliom, Hakan Yuva, Süleyman Yanar i Serdar Canbek su imena koja nisu uspjela doći do cilja. Vrativši se na staze u kategoriji 3 nakon dvije godine, Murat Soycopur iz Izmira postao je najbrže ime s Renault Cliom R3, dok su se Burak Akın s Ford Fiestom ST i Bahadır Sevinç s Renault Sport Cliom plasirali na treće mjesto na postolju. Ambiciozna imena ove kategorije, Refik Bozkurt, zalutali su na subotnjim treninzima, dok su se İsmet Toktaş i Nizamettin Kaynak morali rano oprostiti od utrke zbog mehaničkog kvara u prvom startu. U kategoriji 4 Cem Yalın je osvojio prvo mjesto sa svojim Mitsubishi Lancer EVO IX, dok je Ayhan Germirli osvojio drugo mjesto sa svojim Mitsubishi Lancer EVO IX, a Erol Akbaş je osvojio treće mjesto. Ekipni pobjednik utrke bio je GP Garage koji je nastupio s 5 natjecatelja.

U lokalnoj klasifikaciji Yunus Emre Bol bio je prvi u kategoriji 1, Ümit Bayram drugi, a Sevcan Sağıroğlu prvi u kategoriji 2 i podijelio postolje. U kategoriji 3 Mehmet Gökseven podigao je pehar, Faruk GüzelÇalışkan bio je drugi, a Burak Akın treći, a u kategoriji 4 Erol Akbaş prvi, Erhan Akbaş drugi i Uğur Bulut treći.

Treću utrku penjačkog prvenstva AVIS 2021 Turska će organizirati Istanbulski automobilski sportski klub (İSOK) na stazi Darlık u Şileu od 31. srpnja do 01. kolovoza.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.