Nacionalni strijelac Mete Gazoz osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020

Natječući se u pojedinačnoj grani klasičnog luka na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020., Mete Gazoz se u finalu suočio s Talijanom Maurom Nespolijem. Naš 22-godišnji nacionalni sportaš osvojio je zlatnu medalju pobijedivši protivnika sa 6-4.

Mete, koji je izgubio prvi set, nije slomio moral. Drugi set prošao je izjednačeno. U 3. setu, kada je talijanski sportaš u zadnjem udarcu pogodio 9, naš je sportaš doveo ravnotežu 27-26 s 3-3.

Jednakost je postignuta s 4-29 poena u 29. setu finala, što je svjedočilo velikom uzbuđenju za zlatnu medalju. U posljednjem setu Turskoj je donio zlatnu medalju sa 8 bacanja talijanskog sportaša i 10 pogodaka Metea.

Nakon što je osvojio zlatnu medalju, Mete Gazoz je rekao: „Jako sam sretan! Obećao sam da ću kupiti zlato u Tokiju, održao sam obećanje. Super. Veliko hvala svima. ”

• 1. POSTAVLJENO: 29-26
  • 2. POSTAVLJENO: 28-28
  • 3. POSTAVLJENO: 27-26
  • 4. POSTAVLJENO: 29-29
  • 5. POSTAVLJENO: 29-28

Mete Gazoz, koji je postigao uspjeh u turskoj sportskoj povijesti, u četvrtfinalu je pobijedio Bradyja Ellisona iz Sjedinjenih Država i Takaharu Furukawu iz Japana u polufinalu sa 7-3 seta.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.