TOYOTA GAZOO Racing nastavlja voditi prvenstvo

toyota gazoo racing nastavlja voditi prvenstvo

TOYOTA GAZOO Racing natjecao se u drugoj utrci FIA-inog svjetskog prvenstva u reliju na finskom arktičkom reliju, koja se sastoji od etapa prekrivenih snijegom i ledom.

Mladi vozač momčadi, Leteći Finac Kalle Rovanperä, utrku je završio na drugom mjestu i postao najmlađi vozač koji je vodio WRC prvenstvo vozača. Nakon uspješnog nastupa u utrci kod kuće, Rovanperä je također osvojio dodatne bodove s Yarisom WRC dobivši najbrže vrijeme na Power Stageu na kraju relija.

20-godišnji Rovanperä i njegov suvozač Jonne Halttunen bili su među postavljačima ritma od početka do kraja relija, završivši drugi sa samo 17.5 sekundi prednosti ispred lidera. Tako je Rovanperä postigao najbolji rezultat u svojoj WRC karijeri. Elfyn Evans iz reli tima TOYOTA GAZOO Racing završio je na petom mjestu, dok je njegov suigrač Sébastien Ogier nakon problema zauzeo 20. mjesto u klasifikaciji. U Power Stageu uspio je osvojiti 1 bod unatoč nepovoljnom položaju na cesti.

Ovim rezultatima Kalle Rovanperä preuzeo je vodstvo u Pilotskom prvenstvu, dok je Toyota zadržala vodstvo u Brands Championship. Pilot TGR WRC Challenge programa Takamoto Katsuta još je jednom postigao najbolji rezultat u karijeri, kao u Monte Carlu, zauzevši šesto mjesto u završnoj fazi. Ocjenjujući finski arktički reli, kapetan momčadi Jari-Matti Latvala naglasio je visoku izvedbu Rovanperä-a i rekao: „I dalje vodimo oba prvenstva. Trebali smo biti zadovoljni ovom situacijom, ali naravno da smo željeli još. Cilj nam je bio pobijediti ovdje jer je momčad imala domaći miting. " on je govorio.

Kalle Rovanperä, novi čelnik WRC-a, izjavio je da je vrlo zadovoljan što je zauzeo drugo mjesto i rekao: „Bio je to izuzetno težak vikend. Doista smo to jako gurali i nismo uvijek bili u svom optimalnom ritmu, ali smo stalno bili uključeni u borbu. Izbacili smo sve što smo imali u Power Stageu i ovdje smo dobili stvarno dobre bodove. Zaista je lijepo prvi put voditi prvenstvo i biti na ovoj poziciji. Sljedeća utrka će za mene biti drugačija, sada moramo držati korak i biti stabilni ”, rekao je.

U sezoni 2021. WRC, treća etapa bit će Rally of Croatia, još jedna potpuno nova utrka u kalendaru. Skup između 22. i 25. travnja održat će se na asfaltnim pozornicama oko glavnog grada Zagreba.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.