Pobjeda Ukrajine na Europskom prvenstvu u odbojci na pijesku

Općina Izmir i Turska u organizaciji U-18 Europskog prvenstva u odbojci na pijesku u prvenstvu u dvije kategorije Ukrajina je osvojila Odbojkaški savez.

Općina Metropolitana Izmir i Turska odbojkaška federacija u zajedničkoj organizaciji Europskog prvenstva u odbojci na pijesku U-18 (CEV) U-XNUMX, postao je jasan posljednji dan prvaka. Kod žena i muškaraca Ukrajina je oko vrata nosila zlatne medalje.

U ženskom polufinalu Anna Chechelnytska-Dana Romaniuk (Ukrajina), koja se u prvom susretu suočila s Aurorom Mattavelli-Margherita Tega (Italija), pobijedila je u finalu rezultatom 2: 0. U drugom polufinalnom susretu Anhelina Khmil-Tetiana Lazarenko (Ukrajina) suočila se s Anouk Kressler-Lea Toschini (Švicarska) i pobijedila u utakmici 2-0. Dvije momčadi Ukrajine u finalu osvojile su zlatnu medalju pobijedivši Anu Čečelničku-Danu Romaniuk, Anhelinu Khmil-Tetianu Lazarenko 2-0. Treće mjesto zauzela je Anouk Kressler-Lea Toschini (Švicarska) koja je pobijedila Auroru Mattavelli / Margheritu Tegu (Italija).

U prvom polufinalnom meču za muškarce, Jevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukrajina) doveo je Vladislava Pančenka-Ivana Chuprinova iz Rusije s 2: 0 i u finalu dobio ime. U drugom polufinalnom susretu Kristians Fokerots-Karlis Abelitis iz Latvije pobijedio je par Egor Zharovin-Vitaly Markov iz Rusije s 2-1 u teškoj utakmici. U finalnoj utakmici Jevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukrajina) postao je prvak pobijedivši Kristians Fokerots-Karlis Abelitis iz Latvije sa 2: 0. U utakmici za treće mjesto sastale su se dvije momčadi Rusije. Treći je bio Vladislav Pančenko-Ivan Čuprinov koji je pobijedio Egora Žarovina-Vitalija Markova.

Podijeljene nagrade

Muškarci i žene na summitu u ukrajinskom prvenstvenom trofeju sa zlatnom medaljom u izmirskoj gradskoj općini Zamjenik generalnog tajnika Odbojkaške federacije turske brigade Ertugrul i zamjenik predsjednika Sadat dao je Alperu Yeşildaşu. Šef i odjel za sport gradske općine Izmir Hakan Orhunbilge i gradonačelnik općine Selcuk Filiz Ceritoğlu Sengel uručili su Latviji druge muške pehare i medalje. Nagradu i medalju za treće mjesto Rusiji dodijelili su povjerenica CEV za odbojku na pijesku i tehnička delegatkinja Bojana Bogićević, izvršni direktor Organizacije za sportove na pijesku na plaži Gürsel Yeşiltaş i direktor sporta za mlade iz općine Metropolitanska općina Berkan Alptekin. Druge ženske pehare i medalje uručili su Ukrajini voditelj sporta i odjela gradske općine Izmir Hakan Orhunbilge i predsjednica općine Selçuk Filiz Ceritoğlu Sengel. Tajnik Kluba mladih i sportskih klubova općine İzmir Mustafa Ağme i izvršni direktor grupe Ali Çelik Ali Çelik dali su treće mjesto Švicarskoj.

U22 Europsko prvenstvo u odbojci na pijesku održat će se na plaži Selçuk Pamucak između 24. i 27. rujna.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.