MEB najavljen! Samo će predškolski i 21. razred započeti obrazovanje 1. rujna

MEB najavljen! Samo će predškolski i 21. razred započeti obrazovanje 1. rujna
MEB najavljen! Samo će predškolski i 21. razred započeti obrazovanje 1. rujna

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk dao je pisanu izjavu o obrazovanju licem u lice u školama koje će početi "progresivno i razvodnjeno" u ponedjeljak, 21. rujna 2020.


“Promatramo svijet od samih početaka epidemijskog procesa. Kao što svi znate, odluke donosimo u skladu s ocjenama Ministarstva zdravstva i Znanstvenog odbora te u svjetlu znanstvenih podataka i te ćemo odluke provesti na najispravniji način.

Gotovo sve europske zemlje započele su obrazovanje licem u lice u školama, svim razredima i razredima. Međutim, zalažemo se za kontroliraniji i postupniji početak u našoj zemlji.

Prema tome; Početnog datuma koji smo odredili za 21. rujna, započet ćemo samo obrazovanje licem u lice - s našim predškolcima koji su već otvoreni i s brucošima koji trebaju emocionalnu vezu sa školom. Učenici naše prve godine osnovne škole bit će u našim školama jedan dan tijekom prilagodbenog tjedna i dva dana u tjednu sljedećih tjedana. Na kraju tri tjedna, počevši od 1. rujna, ponovno ćemo procijeniti postupak za započinjanje obrazovanja na drugim razinama i razredima.

Pristanak roditelja važan nam je u započinjanju obrazovanja licem u lice. Ako naši roditelji žele, mogu se opravdati da učenika ne šalju licem u lice. U ovom će slučaju naš student nastaviti obrazovanje na daljinu i neće se smatrati odsutnim.

Sukladno preporukama Ministarstva zdravstva, veličina odjeljenja podijelit će se u skupine za osobno obrazovanje, a trajanje naše djece u školi će se skratiti. Trening će se nastaviti kroz obrazovanje na daljinu uz trening licem u lice. Dakle, obrazovanje i osposobljavanje nastavit će se korištenjem i obrazovanja licem u lice i mogućnosti obrazovanja na daljinu. Smanjenje veličine razreda jednako će se odraziti i na školske autobuse.

Poduzimamo sve mjere predostrožnosti u pogledu čistoće i higijene u obrazovanju licem u lice pod vodstvom našeg Ministarstva zdravstva i Znanstvenog odbora. Studenti prve godine koji prije nisu iskusili školski život; Upoznat ćemo se s našim razrijeđenim učionicama, našim obrazovnim programom, našim beskontaktnim igrama koje će igrati, poštujući društvenu distancu, pažljivo proučenim sadržajima tjedna prilagodbe i naravno naporima naših učitelja koji će preuzeti ovaj proces.

Što se tiče obrazovanja na daljinu, imamo vrlo intenzivnu i bez problema infrastrukturu na EBA televiziji i EBA digitalnoj platformi. Dajemo prednost lekcijama uživo u obrazovanju na daljinu, a učenicima i nastavnicima pružamo mogućnost izvođenja simultanih i interaktivnih lekcija u digitalnom okruženju. Također smo pripremili digitalni sadržaj zasnovan na igrama kako bismo potaknuli naše učenike 1. razreda da vole obrazovanje na daljinu.

Trenutno nam je jedini cilj okupiti našu djecu sa njihovim školama i dočekati našu djecu koja će u školu krenuti 21. rujna. Spremni smo na ovo s našim učiteljima, školama, svom pažnjom i predanošću. "razgovarati

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar