Međunarodne brdske biciklijade Erciyes se nastavljaju

Međunarodno uzbuđenje brdskog biciklizma u Erciyesu

Održana je etapa MTB kupa Kayseri na međunarodnim natjecanjima za brdski biciklizam Erciyes uz podršku gradske općine Kayseri. Na natjecanjima održanim u 4 kategorije, sportaši su prevalili 26 km teškim stazama Erciyesa. Sve nagrade prikupili su Ukrajinci kod muškaraca i žena.

Međunarodne cestovne biciklističke utrke, koje su započele u Kayseriju 3. rujna i uspješno završile, nastavljaju se s 17 natjecanja u brdskim biciklima, od kojih su 11 spust, između 2. rujna i 15. listopada.

Općina Kayseri Metropolitan, Erciyes Inc., Udruga sportskog turizma Erciyes na visokoj nadmorskoj visini, Velo Erciyes u organizaciji Međunarodne biciklističke unije od strane UCI (Union Cycliste Internationale) i Turske biciklističke federacije i suradnje RATE Development Agency, Sport Inc., Kayseri Transport Inc. Grad Pedale su okrenute u etapi Kayseri MTB kupa na međunarodnim brdskim biciklijadama Erciyes, koja se održala uz podršku Uprave za zdravstvo i javnih institucija i organizacija.

Utrke Kayseri Erciyes održane su u Turskoj, posebno Ukrajini, 32 sportaša iz Francuske. Cross Country Olympic C1 utrke brdskih bicikala vozile su se u 5 različitih kategorija: elitni muškarci, elitne žene, juniori, juniorke i otvaranje. Sportaši su se oznojili prešavši ukupnu udaljenost od 2.200 km tijekom utrke na stazi, koja je izgrađena na 26 metara u Erciyesu, u uvjetima uzbrdice i nizbrdice.

U utrkama MTB kupa Kayseri, Dmytro Titarenko iz ukrajinske biciklističke reprezentacije bio je prvi, Oleksandar Koniaiev drugi, Volodymyr Kozlovskyy treći, dok su Iryna Popova bile prve, Iryna Slobodyan druga i Maria Sherstiuk treće u ukrajinskoj nacionalnoj biciklističkoj reprezentaciji.

U uvodnoj kategoriji, Oleksandr Hudyma iz Ukrajinske biciklističke reprezentacije bio je prvi, Furkan Akcam iz Brisaspor Biciklističkog tima bio je drugi, a Ahmet Edebalı iz Kluba mladih i sportskih aktivnosti Kayseri treći.

Davut Duman iz Kluba za mlade i sportske aktivnosti Kayseri bio je prvi kod mlađih muškaraca, dok je Omladinski i sportski klub Talas İremnur Korkmaz bio prvi kod mlađih juniorki.

Sportaši koji su bili uspješni u natjecanjima dodijelili su svoje nagrade na svečanosti. Nagrade Kayseri Erciyes A.Ş. Predsjednik Upravnog odbora Dr. Murat Cahid Cıngı ga je predstavio.