Projekt žičare samostana Sümela dostigao je završnu fazu

Projekt žičare samostana Sümela dostigao je završnu fazu
Projekt žičare samostana Sümela dostigao je završnu fazu

Prvi sastanak vijeća gradske općine Trabzon u rujnu održan je pod predsjedanjem gradonačelnika gradske općine Murata Zorluoğlua. Prije sastanka timovi su temeljito dezinficirali dvoranu Skupštine metropolitanske općine.


Na početku sastanka, koji je održan u skladu s pravilima o socijalnoj distanci, gradonačelnik Zorluoğlu obavijestio je članove vijeća o radu koji je obavila gradska općina.

IME HÜSEYİN TÜRKERA ĆE PREŽIVJETI

Gradonačelnik Zorluoğlu započeo je svoj govor sjećanjem na Hüseyina Türkera, šefa Odjela za održavanje i popravak izgradnje cesta Metropolitan Municipality, koji je nedavno preminuo od koronavirusa. Gradonačelnik Zorluoğlu izjavio je da su imali veliku bol kao gradska općina i rekao: „Nažalost, izgubili smo svog voljenog prijatelja menadžera, našeg brata Hüseyina Türkera, koji već dugi niz godina pruža važne usluge Trabzonu. Još jednom mu prenosimo našu milost; Želimo strpljenje njegovoj supruzi, djeci i rodbini. Smrt Hüseyin Beya u Trabzonu je doživjela velika tuga. Imao je kontakt sa svima. Drago nam je supruga i djeca Hüseyin Beya. Davali smo sve vrste podrške i nastavit ćemo to činiti. Počeli smo graditi vrlo veliki kampus u Bulaku. Postat će najvažnije središte podrške gradske općine. Pokojni Hüseyin Türker uložio je velike napore kako bi dosadašnji posao doveo do ove točke. Ako vam se čini prikladnim, željeli bismo dati ime gradske općine Trabzon Hüseyin Türker Campus i zamoliti našeg preminulog brata da ga se dugo pamte u ovom gradu ”.

Poželio je sućut TEKATAŞ-u

Izražavajući sućut generalnom direktoru TİSKİ Ali Tekataşu, gradonačelnik Zorluoğlu rekao je: „Cijenjeni otac našeg generalnog direktora, u jednom noćnom snu, dobio je Rahmeta Rahmana. Otišao sam do Elazığ-a zbog sućuti i prenio vaš pozdrav. Želim milost od Boga i strpljenje našem cijenjenom bratu Aliju Tekatasu i njegovoj obitelji ”.

PARKIRANJE PRIZORA USKORO ĆE USLUGE

Gradonačelnik Zorluoğlu dao je sljedeće izjave o radovima koje je gradska općina izvela i planira izvesti u posljednjih mjesec dana: „Krovni pokrivači i radovi na generalnoj obnovi Kulturnog centra Hamamizade İhsan Bey, koji se već neko vrijeme obnavlja, dosegli su 70%. Nadam se da će biti dovršen za kratko vrijeme. Višespratno potpuno automatsko parkiralište, koje je pokrenuto u prethodnom razdoblju na tangenti, nalazi se u fazi privremenog prijema. Bit će pušten u upotrebu vrlo brzo. Izgradnja pansiona koji gradimo u Ortamahalleu, okrugu Akçaabat, također je došla do faze privremenog prihvata. "

IZGRADNJA ŽENSKIH HALI NASTAVLJA SE BRZO

„Ženska država je za nas vrlo važan projekt. Ondje su trenutno u tijeku iskopavanja. Budući da je to osjetljivo mjesto, radimo s osjetljivošću da se povijesni i kulturni artefakti mogu otkriti u bilo kojem trenutku. U bliskom smo kontaktu s Muzejom i konzervatorskim odborom. Tako je potrajalo malo više. Povremeno su se pojavile strukture, a tehnički su ih pregledavali nadležni odbori. Trenutno nema problema i postupak gradnje se brzo nastavlja.

2021. ZA HVATANJE TURIZAMSKE SEZONE

„Napravili smo puno posla kako bi špilja Çal dobila moderniji izgled. Izgradnja ulaznica, prodaja proizvoda i razgledanje terase u fazi je privremene faze prihvaćanja. Gradimo važan objekt u dolini Altındere na cesti Maçka. To je vrlo lijep restoran, na suprotnoj strani, ponudit ćemo ga i turistima s nekim gospodarskim zgradama. Ovdje smo prešli razinu od 50%. Cilj nam je pripremiti 2021. godinu za turističku sezonu. "

UKLANJAVA SE ZAGAĐENJE SLIKE

“Postigli smo razinu od 90% u Projektu sanacije fasade koji smo radili oko Trga. Iako je u početku bilo kolebanja oko boja u gradu, često čujemo kako trabzonska žuta vrlo dobro odgovara Trgu na mjestu na kojem dolazimo. Rekonstruirano je 45 zgrada oko trga, signalizacija i vizualno zagađenje potpuno su nestali. Arhitekti ovog djela su naši vrijedni članovi Skupštine. Želio bih zahvaliti našim obrtnicima i vlasnicima zgrada koji trguju u 45 zgrada na području Meydana na strpljenju. "

OTOGAR ĆE GRADU DOSTAVITI ODVOJEN POGLED

“Natječaj za projekt autobusnog kolodvora, kojem pridajemo veliku važnost, održan je 18. kolovoza. Bilo je 3 sudionika. Dali su ponude za 56, 64, odnosno 67 milijuna. U specifikaciji je bilo i necjenovnih elemenata. Procijenili smo ga zajedno s njima, a od danas je na prvom mjestu bila tvrtka koja je ponudila najpovoljniju cijenu. Pozvat ćemo tu tvrtku da sklopi ugovor sljedećih dana. To je vrlo važan projekt za Trabzon. To će dodati vrijednost regiji, autobusni kolodvor, koji je naš Trabzon čekao već dugi niz godina, dat će gradu potpuno drugačiji izgled kao izuzetno moderan i istovremeno djelo. Čestitam na ovom važnom projektu za naš grad. "

OTKRIT ćemo NOVO ŽIVO PODRUČJE U MOLOZU

“Natječaji za zgradu za gas i vatrogasce koji ćemo napraviti u životnom prostoru koji ćemo stvoriti na lokaciji Moloz napravljeni su 23. srpnja, a ugovori su sklopljeni 2. rujna. Nadam se da ćemo ovo mjesto dovršiti za manje od godinu dana. Tamo smo napravili lijep moderan natječaj za gasilhane kako bismo zadovoljili potrebe Trabzona u blizini novoizgrađene velike džamije. Zgrada vatrogasne postrojbe tamo je završila svoj gospodarski život. Srušit ćemo ga i privući vatrogasce uglavnom u naš kampus Bulak. Međutim, gradimo privatni kampus za vatrogasce Ortahisar u Molozu. Nadam se da će biti dovršen prije isteka godine dana. Ponovo ćemo na području oko džamije narednih dana raspisati natječaj za otvorena i zatvorena parkirališta. Imat ćemo novi životni prostor koji će dodati veliku vrijednost regiji kada dovršimo područje od 180 dekara s Kuyumcukentom, Eurasia Bazaar, otvorenim i zatvorenim parkiralištima, širokim trgovima, kafićima, mjestima za jelo i piće, dječjim igralištima i dodirima o mladima.

2. IZVRŠENO u TRABZON TURSKOJ

“Započeli smo s radom na Centru za mjerenje učinka i talentima u sportu, što smo obećali tijekom izbornog razdoblja. Trenutno dostupno samo u Ankari Pursaklar. Drugi se održava u Trabzonu. Dobili smo potpore od našeg Ministarstva omladine i sporta i našeg Ministarstva industrije. Kao metropolit, dodajemo malo nas. Nemamo problema ni s konstrukcijom ni s hardverskim opremanjem. Natječaj će se održati 2. rujna. Radimo to kao novo proširenje tik uz postojeću zgradu TOHM-a. Želimo iskoristiti tamošnji smještajni objekt. Nije dobro poznato u javnosti, ali ovo će biti mjesto na kojem se posebno provjerava zdravlje sportaša. U gradu poput Trabzona bit će to vrlo važno središte u kojem se mogu dobiti podaci koji mogu mjeriti i bilježiti performanse svih sportaša. Također smo odredili osoblje koje će tamo raditi i poslat ćemo ga na šestomjesečni tečaj u Ankari. "

DAT ĆEMO Klizalište za trabzon

„U naš grad donosimo vrlo važne javne vrtove. Proteklih smo mjeseci stavili u službu Nacionalni vrt Akçaabat. Vakfıkebir ima vrlo lijep posao u vrtu. Kao gradska općina dodali smo Nacionalni vrt u Ortahisaru Hüseyin Avni Aker. Parkiralište nije bilo uključeno u projekt, mi smo svojim posebnim naporima uključili parking garažu u projekt. Želimo da to bude živi park. Iz tog razloga postavili smo klizalište koje nikada nije postojalo u Trabzonu. Mi to ostvarujemo. Projektom će biti dovršeno sintetičko klizalište na površini od 400 četvornih metara. Izgradit ćemo i stazu za skejtbord na površini od 650 četvornih metara. Studije o javnom vrtu nastavljaju se brzo. "

INTENZIVNO SMO TROŠILI

„Puno smo vremena proveli u konaku u Regionalnoj upravi za šumarstvo, koja predstavlja drugu fazu Nacionalnog vrta. Kad su svi stanovi prazni, kao gradska općina, srušit ćemo konačište na površini od 2 dekara i donijeti ih u naš grad kao nastavak našeg parka. Pokazali smo stare zgrade nasuprot bolnice Numune našem ministru zaštite okoliša i urbanizacije, koji je nedavno došao u naš grad. Na mjestu izvlaštenja dao je potrebne upute. Potpisali smo protokol s TOKI-jem. Izvršit ćemo izvlaštenje, izvršit ćemo njegovo uništavanje i dovest ćemo to područje u park. To će očistiti more ".

PRIJEVOZ ĆE BITI KONTROLA SA JEDNOG ŠTANDA

“Postoji područje u Molozu gdje trenutno imamo autobuse. Služili smo tamo u kontejnerima poput baraka. To nije bilo prihvatljivo. Iz tog smo razloga željeli sagraditi prijevoznu zgradu u Molozu, dostojnu našeg Trabzona. Dostava je izvršena 11. kolovoza. Sad smo počeli raditi. Kad se završi, u Trabzonu gradimo vrlo lijepu prijevoznu zgradu u kojoj možemo kontrolirati prijevoz s jedne strane, opremljenu elektroničkim uređajima i gdje se naši vozači mogu odmoriti. "

POČELI SMO RADOVE NA UREĐENJU OKOLIŠA U UZUNGÖLU

“Započeli smo radove na uređenju krajeva u Uzungölu, što je čudo prirode. Radovi na zelenom polju, prevlačenje kolnika i radovi na ogradama izvode se oko Uzungöla. Nadam se da će 2. faza biti veći projekt. Projekt za drugu fazu je pri kraju. Kad ga objavimo na natječaju, stvorit ćemo puno veće zelene površine oko jezera. Zanimanja će biti eliminirana. Stvorit ćemo mjesta na kojima ljudi mogu lako doći i šetati. Kad se završi 2. faza, imat ćemo veličanstveno područje. Tamo smo unajmili mjesto kao gradsku općinu. Pitali smo ministarstvo radi dodjele. Mi kao gradska općina želimo tamo postojati. "

BIT ĆE VRLO POGODNO ZA TRABZON

“Natječaj za građevinske radove održan je za četvrt Çömlekçi na površini od 2,3 hektara. Ugovor je sklopljen, isporučeno mjesto rada. Za nekoliko godina imat ćemo novo lice Çömlekçija. A kad ovaj projekt bude završen, Trabzonu će itekako odgovarati. Također nastavljamo s postupcima rušenja i izvlaštenja. "

OTVORIT ĆEMO PLAŽU YALINCAK ZA SLUŽBU SLJEDEĆE GODINE

„Kao gradska općina, stvaramo plažu u Yalıncaku. Projekt je završen na površini od približno 1 kilometar, od kojih se dio koristi kao plaža. Uz plažu će biti pješačke i biciklističke staze, prostori za sjedenje, svlačionice. Sve što bi se trebalo dogoditi na plaži isplanirano je s najvećom udobnošću. Očekujemo da ćemo ih dobiti na dan aukcije. Projekt ćemo raditi zimi. Otvorit ćemo ga za uslugu naših građana s sezonom mora sljedeće ljeto. Ovdje su riješeni problem parkiranja i prijevoz. Već poručujemo sreću našem gradu. "

ZATVOREN ZA PROMET VOZILIMA

“Projekt višespratnog parkirališta dovršen je za 3. fazu trga, započeo je natječajni postupak. Snimit će se na natječajni dan u kratkom vremenu. Započinjemo proces rekonstrukcije našeg postojećeg parkirališta İskenderpaşa sa životnim prostorom iznad njega i približno 500 automobila ispod njega. To također uvelike proširuje pješačko područje. Zatvaramo ovo područje za promet vozila. Kada se završi 3. faza, dodat će ljepotu Trgu kao novi dodatak.

Dostigla je završnu fazu projekta žičare

„Došli smo do završne faze projekta žičare samostana Sümela. Izrađene su specifikacije. Donose se konačni tehnički dogovori. Uskoro započinjemo s natječajem jer ćemo uskoro dovršiti projekte tržnice Tonya i parkirališta. "

ŽELIMO DODETI GANITU SA GRADOM

“Imamo projekt dogovora između Ganite i Faroza, kojem pridajemo veliku važnost. Ganita je bila jedno od važnih mjesta u ovom gradu. Dugo je malo u praznom hodu. Želimo vratiti Ganitu u grad. Kao prvi korak od Ganite do Faroza, dovršit ćemo projekt uređenja plaža u rujnu. Nadam se da ćemo dan aukcije dobiti u listopadu. Želimo reorganizirati Ganitu kao točku na kojoj se s trga na najlakši način može doći do mora i ponuditi je našim ljudima.

DOBIT ĆEMO RJEŠENJE ZA TRANSPORTNA PITANJA

„Pripremili smo natječajnu dokumentaciju Generalnog plana prijevoza. Trenutno je najavljena pretkvalifikacija. Nadam se da ćemo u razumnom roku završiti postupak natječaja i započeti postupak gradnje. Glavni prometni plan na mnogo će načina donijeti rješenja za transportna pitanja našeg grada. U tom smislu pridajemo veliku važnost Glavnom planu prijevoza. "

ČINIMO ALTERNATIVNI NAČIN

“U Sümeli postoji zbrka i problem parkiranja u trenutku kad posjetitelje pokreću prema gore. Kao gradska općina, tamo smo stvorili vrlo velika parkirališta. Preuzeli smo odgovornost za provođenje turista u obliku prstena. Proces se nastavlja. Zajedno s našom općinom Maçka težimo uvođenju reda u tu regiju. Završit ćemo postojeći nered i preseliti naše ljude po povoljnim cijenama. Tamo gradimo i alternativnu cestu koja prolazi kroz šumu, a koja se može smatrati paralelnom s glavnom cestom na desetak kilometara. Kad se ta cesta završi, stvorit će se alternativni put za naše ljude koji će ići na gornje visoravni, a ne do Sümele. Njegova je infrastruktura u velikoj mjeri dovršena, ostalo je pokriveno. Napravit ćemo taj premaz u obliku kubičnog kamenja u skladu s regijom. "

BILI SMO SA SUSJEDOM

“Dogodila se velika katastrofa u Giresunu, posebno Dereli. Još jednom želimo Božju milost našim građanima koji su preminuli. Dijelimo bol susjeda Giresuna. Kao gradska općina, želio bih podijeliti da smo sa susjedom u teškim vremenima i da se borimo svim svojim mogućnostima. Kao gradsku općinu podržali smo s 18 djelatnika, 10 vozila za traganje i spašavanje, 10 prskalica za pranje i raznu građevinsku opremu. Kao TİSKİ, naši su timovi radili s 20 osoblja i 7 vozila, od kojih je 14 bilo potpuno opremljeno. Naši prijatelji i dalje tamo rade. "

U ORTAHİSARU NEĆE BITI PROBLEMA

“Važni radovi koje je TİSKİ izveo u svim okruzima nastavljeni su u kolovozu. U ovom smo trenutku započeli projekt promjene mreže pitke vode Ortahisar, što je vrlo velik projekt. U cijelosti će se izmijeniti vod za pitku vodu od 565 kilometara. Pet ekipa trenutno radi u Beşirliju i Kalkınmi. Naravno, ovo ne vidimo samo kao projekt pitke vode već i kao priliku. Natjerali smo i za 100 milijuna lira kišnice i kanalizacijske linije. Drugim riječima, dok istovremeno radimo na pitkoj vodi, uklanjamo i nedostatke kanalizacije i kišnice po potrebi. Uz to, stvaramo telekomunikacijsku infrastrukturu u okviru aplikacija pametnih gradova. Drugim riječima, formiramo svoje kanale za postavljanje optičkih vodova oko 400 kilometara. Naši građani mogu povremeno imati poteškoća tijekom ovog trogodišnjeg projekta. Pozivam svoje dragocjene sugrađane na razumijevanje tijekom ovog razdoblja. Kad se dovrši, dugi niz godina neće biti problema s pitkom vodom, kanalizacijom ili kišnicom u centru Trabzona. "

Nakon govora predsjedatelja Zorluoğlua, započela je rasprava o točkama dnevnog reda parlamenta. Sjednica Skupštine završila je nakon rasprave o 25 točaka dnevnog reda i prenošenja u povjerenstva.razgovarati

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar