Toyota Rally of Turkey Pre Leadership štedi više

Ekipa TOYOTA GAZOO Racing World Rally Championship brzo se vratila na prvenstvo nastavkom sezone WRC 2020. Besprijekorno nastupivši na estonskom reliju, posebno u nedjelju, Toyota je osvojila Power Stage s Kalle Rovanperä i uspjela završiti svih 6 faza s prvim mjestom i uspjela pronaći mjesto u poyumu.

Toyota je na estonskom reliju završila na trećem mjestu sa Sébastienom Ogierom, a u ukupnom poretku ostali piloti Elfyn Evans završili su na četvrtom, a Kalle Rovanperä na petom mjestu. Ovim rezultatima u reliju Estonija Toyota Gazoo Racing, uoči Rallya Turske koji će se održati 18-20. Rujna u Marmarisu je zadržao vodeću poziciju u prvenstvu konstruktora i prvenstvu vozača.

U 17 od 11 etapa reli Estonije Toyota Yaris WRC uspjela je zauzeti prvo mjesto. Sébastien Ogier 5, Kalle Rovanperä 5 i Elfyn Evans pokazali su svoju superiornost u 1 fazi i dali izvanredne performanse.

Ocjenjujući nakon estonskog relija, kapetan momčadi Tommi Mäkinen izjavio je da je rezultat utrke bio vrlo dobar za cijelu momčad i rekao: „Ovi su nas rezultati držali na vrhu Pilotskog i brands prvenstva. Tijekom vikenda bili su drugačiji uvjeti u usporedbi s onim što smo zatekli na testovima. Ipak, vidjeli smo da su svi naši piloti postigli najbrža vremena posljednjeg dana. Pogotovo za mladog vozača, Kalleova brzina bila je impresivna. Najbolje se izvodi pod velikim pritiskom, kao na primjer u Power Stageu. "Da u subotu nismo imali problema s gumama, vjerojatno bismo bili na puno boljim mjestima u ukupnom poretku."

Sébastien Ogier, vozač TOYOTA GAZOO Racing, koji je utrku završio na trećem mjestu, izjavio je da je završetak mitinga na postolju pozitivan rezultat, a također je naglasio da imaju više potencijala.

2020. momčadi na Svjetskom prvenstvu u reliju održat će se od 4. do 18. rujna na ruti nakon 20 utrke za okretanje Rallya iz Turske. U najzahtjevnijoj sezonskoj utrci očekuje se jedan od relija Turske, vruće vrijeme i zemlja na stijenama omogućit će obojici iskusnih pilota uzbudljivu borbu za automobile.