Željeznička pruga Trabzon na TSIAD-u

tsiadda gundem trabzon željeznica
tsiadda gundem trabzon željeznica

Željeznička pruga Trabzon na TSIAD-u; Tjednom sastanku odbora Trabzon-ovih industrijskih industrijalaca i poslovnih ljudi, željezničkoj platformi Trabzon Erzincan, Ortahisaru i članu vijeća Općine Metropolitan Mustafi Yaylalı, prisustvovao je.

Predsjednik TSRI Sirri Eren, rekao je, biri Jedna od dužnosti nevladinih organizacija je stvaranje javnog mišljenja o pitanjima koja se tiču ​​grada i doprinos viziji grada. Organizirali smo ovaj sastanak kako bismo razmijenili informacije o željezničkom projektu koji smatramo vrlo važnim u budućnosti našeg grada i kako bismo dobili informacije o temi i pojmu iz kojeg smo došli, Mustafa Yaylalı, član Željezničke platforme, koji o ovom pitanju govori od 2010-a.

Želio bih zahvaliti gospodinu Yaylalıju, bivšem predsjedniku Komore građevinskih inženjera, na sudjelovanju u sastanku odbora. Investicioni otok, Južni obilaznica, Željeznički grad projekti su kojima trebamo raditi kontinuiranu gimnastiku kako bismo ispunili buduću viziju našeg grada. Opet za naš grad, turizam, lagani željeznički sustav, pitanja prometnog plana poput zajedničkog uma treba raditi zajedno, a razmišljanje će biti vrlo korisno. Kao TSIAD nastavit ćemo sastanke na kojima će naši članovi biti svjesni problema Trabzona. Na taj će način svi pridonijeti rješavanju problema na raznim platformama ”.

Mustafa Yaylalı, član Željezničke platforme koji je održao prezentaciju upravnom odboru Trabzon-Erzincana o TSIAD-u, rekao je da je prvi put teretni vlak krenuo iz Kine i otišao u Prag koristeći Marmaray: „Svijet se mijenja. Rute u svjetskoj trgovini se rekonstruiraju. Danas Kina sada planira doći do baltičkih zemalja.

Trabzon i Kherson su vrlo važne luke u ovom planu. Jasno je da su 230 km i luka Trabzon najkraća udaljenost do Crnog mora koja će u ovaj plan umetnuti glavnu željezničku liniju koja prolazi kroz Erzincan Erbaş. Takva će mobilnost oživjeti luku Trabzon i mogla bi biti izvor novih linija i planova s ​​Rusijom. Morate gledati na događaj kroz teretni prijevoz. Željeznička pruga Samsun Sarp smatra se putničkim prijevozom i vlakom velike brzine, no naš bi prioritet trebao biti povezivanje sa svjetskim tržištem koji prolazi pored našeg tereta, a ne putnika. Željeznicom Trabzon može opet biti središte. Moramo se povezati s Erzincanom i tako se povezati s najvećom svjetskom trgovinskom linijom, a samim tim i izravno u svijetu.

Ovu liniju podržavat će Diyarbakır, a GAP proizvodi imat će pristup sjevernim tržištima. Željeznica Erzincan nalazi se na važnom položaju koji povezuje sve osovine. Naše bi gradove trebalo planirati u skladu s ovom linijom i obimom trgovine, a putem ove velike trgovačke linije trebalo bi uspostaviti veze sa sjevernim lukama Crnog mora. Arsin investicijski otok, koji će biti industrijska zona utemeljena na visokoj tehnologiji, trebao bi biti položen na stol uspostavljanjem odnosa proizvodnje i svijeta i linije o kojoj govorimo. Kad se uspostavi ova vizija, i ove će situacije imati koristi od susjednih pokrajina. Željeznice Rize, Hopa, Batumi također će se ekonomski formirati. "

Predsjednik TSIAD-a Sirri Eren Trabzon-Erzincan Željeznička platforma Mustafa Yaylalı zahvalio mu se na detaljnoj prezentaciji, a sastanak je završio nakon sjednice s pitanjima i odgovorima. (xnumxsaat)

Trenutni željeznički natječaji

Mon 09

Zaljevski promet

Raspon 9 @ 08: 00 - Raspon 11 @ 17: 00

Traži vijesti o željeznicama

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar