12 medalja turskih atletičara na prvenstvu Balkana u triatlonu

medalja turskih sportaša na prvenstvu u triatlonu u balkanu

Utrke su završene prvog dana 2019 ETU sprint triatlon Balkanskog prvenstva, organiziranog uz podršku gradske općine Istanbul. Zvijezde, mladi i elitni sportaši natjecali su se u prvenstvu Turski sportaši osvojili su medalju 12.

Turska triatlonska federacija, koju je organizirala gradska općina Istanbul (IBB), organizirana uz podršku Balkanskog prvenstva u triatlonu, započela je na plaži Eagle. Prvog dana prvenstva održanog u Istanbulu prvi put, sportaši su se natjecali u zvijezdama, mladima i elitnim kategorijama.

Počeo s warm-up studija u ranim jutarnjim prvenstva, gdje sportaša iz više zemalja 16 500 zajedno s Turskom. Počevši od muških i ženskih utrka u zvijezdama, sportaši su prvi preplivali stazu 400-metra. Tada su zvijezde koje su vozile bicikl kilometra 10 pobijedile na prvom mjestu trčeći 2 tisuća 400 metara. Na kraju utrke İpek Günad je osvojio konopac. Muški prvak zvijezda bio je još jedan sportaš Bartu Ören.

Muški prvak Bartu Ören rekao je da je pred kraj utrke imao dobar kamp i pripremni period. Ören je rekao da su plivanje i vožnja biciklom bili jednostavni i rekao je: "Imam nekih poteškoća u prvom 1200 metru vožnje. U drugom metru 1200 sam došao do izražaja, snagom grba na prsima, dao sam sve od sebe u posljednjem sprintu i došao sam prvi. Bio sam treći na balkanskom prvenstvu u Bugarskoj na 2017-u, a danas sam završio naprijed. Moj sljedeći cilj je izboriti plasman i prvo mjesto na europskim prvenstvima. "

U zahtjevnom tečaju održana je druga utrka dana u kategoriji mladih. U ovoj kategoriji sportaši natjecali su se u plivanju na 750 metrima, biciklizmu na 20 kilometrima i trčanju na 5 kilometrima. U muškoj utrci prvo mjesto pripao je Eric Logoz Lorincz iz Rumunjske, a Mehmet Fatih Davran drugi. U utrci za mlade žene pridružila se i Delia Oana Dudau iz Rumunjske. Turski sportaš Elif Polat završio je na drugom mjestu, a Aişenur Acar na trećem mjestu.

Posljednje utrke dana održane su u elitnoj kategoriji. Utrka, koja je bila poprište nevjerojatne borbe sportaša s ciljem uspona u ETU ljestvici, održana je na istim dimenzijama staze kao i mladi. Gültigin Er iz turske reprezentacije zauzeo je prvo mjesto u muškom postolju, a ženska hrvatska atletičarka Zejika Miličić osvojila je zlatnu medalju.

Navodeći da je triatlon započeo u dobi 17-a, prvak elitne kategorije Gültigin Private 5 rekao je da triatlonom radi godinama. Prednost nam je bila to što je biciklistička staza izgrađena na ravnoj površini. Dao sam sve od sebe u trčanju. Četvrti u Europi u mladosti prije i imao je Balkan treće, Turska Champ četiri godine. Triatlon je sport koji svoj vrhunac dostiže u starijim dobima i zato je kontinuitet vrlo važan. Želim nastaviti ovaj sport i postati europski i olimpijski prvak. "

Na kraju dana održana je ceremonija dodjele trofeja i medalja. Sportaši su primili medalje od zamjenika gradonačelnika Kartal Oktay Aksu i protokola. Turska je završio utrku s ukupno 12 4 nedjelju medalja kolovoz će se nastaviti u kategoriji dobne skupine.