Linija za brzi vlak 6 (YHT), glavna linija 17 i regionalna linija 35 pružit će usluge prijevoza putnika u okviru obveze javne usluge.
Ukaz predsjednika o tom pitanju objavljen je u Narodnim novinama i stupio na snagu. Odlukom su utvrđene željezničke pruge koje će služiti u okviru obveze javne službe.
U skladu s tim, linija brzih vlakova 6 (YHT), glavna linija 17 i regionalna linija 35 će prevoziti putnike kao javnu uslugu. Studije na tu temu provodit će Ministarstvo prometa i infrastrukture.
Linije određene u ovom opsegu su sljedeće:
YHT LINIJE
-Ankara Eskisehir
-Ankara Konya
-Ankara Sivas
-Ankara-Sogutlucesme /Halkalı
-Kony A-Sogutlucesme /Halkalı
-Sivas-Sogutlucesme /Halkalı
GLAVNE LINIJE
-17 September Express (Izmir-Bandirma)
-4 rujansko plavo (Ankara-Malatya)
-6 September Express (Izmir-Bandirma)
- Bosphorus Express (Ankara-Arifiye)
-Cukurova Blue (Ankara-Adana)
-East Express (Ankara-Kars)
-Ege Express (Izmir-Eskişehir)
-Erciyes Express (Kayseri-Adana)
-Fırat Express (Elazığ-Adana)
-Göller Express (Isparta-İzmir)
-Južni ekspres (Ankara-Kurtalan)
-Izmir Blue Express (Izmir-Ankara)
-Kare Square Express (Izmir-Balıkesir)
-Konya Blue Express (Konya-Izmir)
-Pamukkale Express (Denizli-Eskişehir)
-Toros Express (Konya-Adana)
-Van Lake Express (Ankara-Tatvan)
REGIONALNE LINIJE
-Adana Mersin
-Adapazarı of-Haydarpaşa
-Afyon Eskisehir
-Amasy A-bazena
-Ankara-Polatlı
-Ako glavnoj Alasehir
-Ako glavnoj Aydin
-Ako glavnoj-Denlzl
-Ako glavnoj odemis
Na području glave do Soke
ventil na području glave-guma
-Ako glavnoj Usak
-Çatal-guma
-Denizl od Soke
-Divrig-Erzincan
-Diyarbakır-Batman
Elazýđ-Malatya
Elazýđ-Tatvan
-Eskişehir Kütahya
-Eskişehir-Tavşanlı
-İslahi-Mersin
-İskender Mersin
-Kapıkul do Sirkeci
Kars, Akyaka
-Kony na Karaman
Kütahya-Balikesir
-Manisa-Alaşehir
-Nazill od Soke
-Samsun Amasya
-SAMe Vi Sivas
-Sivas-divriği
-SOk za partnere
-Uzunköpr Sirkeci
-Zonguldak-Gökçebey
-Zonguldak-Karabük
Budite prvi koji će komentirati