Özhaseki: Tercih Neophodan doprinos industriji u lokalnom izboru željezničkih sustava Öz

ozhaseki željeznički sustav u domaćoj preferenciji važan je doprinos industriji
ozhaseki željeznički sustav u domaćoj preferenciji važan je doprinos industriji

Zamjenik predsjednika stranke AK i kandidat za metropolitansku općinu Ankara Mehmet Ozhaseki, važnost proizvodnje i industrije, "Ako se naviknete na proizvodnju zemlje izvana, ako se naviknete na zemlju, ne možete reći vrlo dobre riječi o budućnosti zemlje i ne možete uspostaviti velike snove."

Kako se bliže ožujski lokalni izbori 31, rad kandidata se nastavlja u punom jeku. Zamjenik predsjednika stranke AK i načelnik gradske općine Ankara Mehmet Özhaseki te načelnik općine Altindag i kandidat za gradonačelnika Yenimahalle Veysel Tiryaki sastali su se s industrijalcima iz Ostima.

U programu su se održale konferencijska dvorana OSTIM OSB, predsjedavajući Sabora Cemil Cicek, zamjenik stranke AK Necati Cetinkaya i zamjenik predsjednika Nacionalnog pokreta (MHP) Yasar Yildirim i mnogi članovi OSTIM-a.

Predsjedavajući OSTİM OSB-a Orhan Aydın, koji je domaćin programa, prenio je očekivanja općina s prozora industrije i razgovarao o radovima koji su učinjeni i koji do sada nisu učinjeni.

Ističući da je OSTIM igrao dominantnu ulogu u transformaciji Ankare iz grada državnih službenika u industrijski grad, rekao je Aydın, faaliyet Aktivnost je ovdje započela u 1980 godinama i točka onog što nazivamo industrijskom proizvodnjom započela je manje ili više OSTİM. Kasnije su u Ankari formirani OIZ-i. Njihovi čuvari također; OSTIM je polazna točka i adresa 80 postotka tvrtki u ostalim OIZ-ima u Ankari. Njihove adrese se i dalje nastavljaju ovdje. Naravno, imamo stalne odnose s općinama. OIZ-i imaju svoje sankcije zbog svojih zakona, ali ih se ne može smatrati zasebnim od naših općina. Puno toga možemo učiniti zajedno. "

OSTIM u gradu; Navodeći da ceste i infrastrukturu koristi cijeli grad s obzirom da to nije neovisni OIZ, rekao je gradonačelnik Aydin, ili tražimo od naše općine stalnu podršku i pomoć u vezi s njihovim održavanjem i popravcima. Zahvaljujući kontinuiranoj podršci i doprinosu naše Metropolitanske općine, posebno je u posljednje vrijeme, iako mogu povremeno imati prekida. Prirodno, želimo da se to nastavi i čekamo i zahvaljujemo na obavljenom poslu

Domaća prednost željezničkog sustava važan je doprinos industriji

Načelnik gradske općine AK Ankara Mehmet Özhaseki OSTIM zajednički je napor s pažnjom Orhana Aydina, Kayserija, zbog korištenja domaće i nacionalne proizvodnje, Özhaseki'yı je rekao da oni to cijene.

Aydın je rekao: olarak Kao gradonačelnik koji je gradio tramvajska vozila u Kayseriju kao lokalno i državno, uvijek ga obilježavamo u svim sredinama u kojima smo u odsutnosti. Vozila metroa koje proizvodi naša tvrtka u Ankari trenutno poslužuju u Kayseriju. Ovo nije laka stvar; Uzmimo vozilo podzemne željeznice, Kayseri nije događaj koji bi trebao funkcionirati. metro automobila u Turskoj, željeznički sustavi su vrlo važan doprinos vernacularization i nacionalizirane industrije.

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) olarak Türkiye’deki bütün politikaları takip ediyoruz. Kayseri’deki başarı hikâyenizin Ankara’ya taşınmasını istiyor ve bekliyoruz. Ankara Metrosu’nun; Esenboğa-Ankara hattının hem yerli, hem milli hem de Ankaralı firma tarafından yapılmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Firmalarımızı bunu yapabilecek durumda. Çünkü bu Ankaralı firmamız aynı zamanda; Tayland Bangkok Metrosu’nu da Ankara’da yapıp Tayland’da çalıştıran firma. Onunla da gurur ve onur duyuyoruz. Ankara’da Bozankaya firmamız, Bursa’da Durmazlar firmamız şu anda birçok ilimizde de yerli ve mili metro araçlarımız yapılıyor ve çalışıyor. Bursa, Samsun, Kocaeli, Kayseri. Malatya ile ilgili de güzel bir trambüs projesi yapıldı ve şu anda çalışıyor. Ankara için de bunun bir ulaşım çözümü olduğunu gündeme getirmek istiyoruz.

Općinske politike nabave ključne su za industrijalizaciju

Politika nabave naših gradskih općina i općina vrlo je kritična za industrijalizaciju. Iza razvoja razvijenih zemalja stoje dvije glavne poluge. Jedan od njih je obrambena industrija, a drugi je javna nabava. Dvije kritične teme u razvoju tehnologije širom svijeta. Blagoslov je što su se lokalne i nacionalne kompanije, a posebno mreža obrambene industrije, posebno razvijale u Ankari u vašim akvizicijama i projektima u gradskoj općini Ankara.

Ankara odbrambena industrija i kompanije mogu letjeti bespilotnim letjelicama nebom i letjeti sjevernim Irakom. Moramo se zapitati što industrija ne može učiniti. Govorim o strojevima koji nisu dostupni našoj općini sa svim našim timom i klasterima; Ako imate opremu iz vašeg sna 'ne prihvaćajte' ne prihvaćajte.

Možete li svoje vozilo nagaziti na mine? kažu. Mi to možemo učiniti. Metropolitan i općina Yenimahalle kažu: Ovdje se ništa ne može učiniti. Podijelite svoje potrebe s nama, mi kažemo da činite s nama. "

Prilika gradova sestara

Gradska općina Aydin organizirala tečajeve stručnog usavršavanja podsjetivši da je BELTEK vrlo vrijedna struktura koju je Aydin, BELTEK želio razvijati na mjestu zaposlenja.

"Mogućnost izgradnje industrijskog muzeja na našem je dnevnom redu. Orhan Aydın nastavio je svoj govor rekavši: „Gradska općina Ankara ima gradove-sestre 44. Gradovi, tvrtke moraju biti usred ovog natjecanja. Ovdje postoji nešto kritično za što smatram da su ti odnosi vrlo osrednji. Što se tiče razvoja zemlje, gradovi bi trebali biti usred ovog natjecanja. Gradovi sestre važna su kontakt točka. Što možemo učiniti; Kao Ankara, moramo stvoriti platformu. ANKARA, Turska broj jedan grad u informacijama. Ovdje je formirana dolina; Hacettepe, Bilkent, METU. Moramo ovo ispuniti.

Gradska općina Ankara ima vrlo dobre prakse. Napravimo im paket. Infrastruktura, nadgradnja, uređenje okoliša radimo vrlo dobro. Pa možemo to premjestiti u druge gradove, od njega možemo proizvesti ekonomiju. Socijalni, obrazovni, prometni, razvojni projekti.

U Ankari imamo OIZ-ove, tvrtke i klastere. Imamo klaster 7. Središte željezničkih sustava je Ankara. Ankara u stvari ima vrlo vrijednu infrastrukturu. Zašto ne biste vidjeli potrebe drugih zemalja s ovim ekosustavom i ne prodali ih. To nije samo prodaja. Možda ćemo ih dobiti od nekih. To može biti točka povezanosti održivog, održivog ekonomskog odnosa jedni s drugima. "

Iz smo s našim industrijalcima. "

Kandidat za gradonačelnika Altındağ i kandidat za gradonačelnika Al Yıimahalle Veysel Tiryaki dao je informacije o svojim radovima i projektima u Altındağu.

Naglašavajući da u Altındašu uvijek postoje veliki i mali obrtnici, Tiryaki je rekao: "U Yenimahalleu možemo raditi vrlo važna djela s poslovnim svijetom."

Ističući kako je Yenimahalle najvažnije industrijsko i proizvodno središte Ankare, Tiryaki je skrenuo pozornost na vrijednost koju OSTİM dodaje regiji. Izjavio je kako imaju iskustvo pretvoriti Yenimahalle u mjesto koje je potpisalo međunarodne poslove.

Yenimahalle, industrija, tehnologija, informacijske tehnologije i poslovnih područja, ne samo u Ankari, Turska je također naglasio da oni žele napraviti brend Veysel Tiryaki, „To je vrijedna za naše industrijalaca i proizvodnju, stojimo našim svih obrta koji pridonose naše nacionalne ekonomije.” Dao poruku.

„Uzorci OSTIM treba uzeti negdje u Turskoj”

Yasar Yildirim, zamjenik predsjednika Partije nacionalističkog pokreta i zamjenik iz Ankare, izjavili su da je sretan što je bio u OSTIM-u i da je često posjećivao OSTIM.

Yasar Yildirim, predsjednik Upravnog odbora OSTIM-a Orhan Aydın, izrazio je sreću u svakom sastanku, rekao je: „Kad dođem u OSTIM, Orhan Aydın Bey, letim od sreće. Razlog je taj što vidim razvoj u svojoj zemlji. je mjesto gdje će uzorci biti uzeti u Turskoj OSTIM. Dolazimo da vidimo kako se razvija obrambena industrija i kako se razvija informacijska industrija. Tako da zahvaljujem OSTIM-u jako, jako puno. Neka vas Allah blagoslovi za sve vaše radove u ime ove zemlje.

"Proizvodnja vrlo dragocjenih"

Načelnik AK stranke metropolitanske općine Ankara Mehmet Ozhaseki potječe iz obitelji industrijalaca i poznaje probleme industrije, rekao je.

Naglašavajući da je proizvodnja presudna za zemlju, rekao je Özhaseki, sa Ako nemate proizvodnju u zemlji, ako ste se navikli kupovati izvana, ne možete izraziti dobre riječi o budućnosti zemlje i ne možete sanjati veliko. Sama zemlja mora proizvesti bilo što od a do z, od igle do pređe i pratiti razvoj događaja. "

Ukazujući na brze promjene u našem dobu i na nužnost prilagodbe na to, iskusni političar je rekao, uz Živimo u takvom dobu da se promjene vrlo brzo događaju. Posao je velikih gospodarstvenika, posebno vlada, da razumiju i uoče ovu brzu promjenu. Ako ne razumijete ispravno, ako ne možete pravilno oblikovati svoju situaciju, vremenom će vam biti sve gore i gore. U tom smislu, danas sam u vašoj prisutnosti kao netko tko zna da je svaki OIZ i tehnologija vrlo vrijedan za sve koji proizvode.

Özhaseki je izrazio važnost domaćih i domaćih radova u ulaganju u željeznički sustav dajući primjere iz tramvaja Kayseri: bila je enigma. Uvijek smo bili osuđeni. Pogledali smo u oči sve što je izvana rekao. "

Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, Kayseri Tramvay ihalesinde ARUS üyesi Bozankaya firmasının ürettiği yerli ve milli tramvayları tercih ederek önemli bir fiyat avantajı yakaladıklarını anlattı. Bozankaya, 2016 yılında Kayseri’ye 30 adet tramvay setini teslim etti.

Naglašavajući da su lokalne samouprave važan akter u ekonomiji gradova, Özhaseki je nastavio: „Lokalne samouprave mogu otvoriti put poslovnom svijetu ako žele. Općine, lokalne samouprave, grad pripada koliko proizvodnje ljudi moraju uzeti svoju robu da bi procijenili, a zatim izlagati na sajmovima.

Svi znaju Ankaru kao grad državnih službenika. Vlada je ovdje; časnici će, naravno. Ali Ankara je ogroman industrijski grad. To je nepoznato, nije istaknuto. Ovo je ogroman komercijalni grad, a čak ima i puno područja od kojih ima koristi. Može imati koristi od zdravstvenog turizma, treba ga pionirati. Trenutno ima koristi, ali može biti i mnogo brže i veće. Možemo imati koristi od vjerskog turizma, termalnog turizma i turizma u prirodi. U okruženju u kojem se sve to pruža, Ankara malo raste. Svatko dobiva nešto više od pite u rastućem okruženju. "

Osvrćući se na planove prijevoza za Ankaru, Özhaseki je rekao, da sam izračunao rezultat projekta u vezi sa željezničkim sustavima. Naš rad na cestama i na željezničkim sustavima dostići će 20 milijardi. 15 milijardi se odnosi na željezničke sustave. Da, taj novac možemo donijeti industriji Ankare i vratiti taj novac ovdje. Možemo to učiniti vrlo ugodnim. Jer kad postoji industrijsko mjesto s takvim mogućnostima, nije u redu izaći vani i naći nekoga te ih ravnopravno trčati i usmjeriti na natječaj.

U općini možete smisliti što ćete koristiti, od klupa do košarice za otpad, rasvjetnih elemenata koji su najjednostavniji poslovi. Naša industrija to može učiniti. Ovu ekonomiju možemo pretvoriti na mnogo ugodniji način. „Rekao je. (OSTIM)

Kalendar tekućeg željezničkog natječaja

car 13

Najava natječaja: Građevinski radovi

Studeni 13 @ 09: 30 - 10: 30
organizatori: TCDD
444 8 233
car 13

Obavijest o nabavi: Usluga prehrane

Studeni 13 @ 10: 00 - 11: 00
organizatori: TCDD
444 8 233
car 13

Obavijest o natječaju: Kupite bateriju

Studeni 13 @ 11: 00 - 12: 00
organizatori: TCDD
444 8 233
O Leventu Elmastaşu
RayHaber urednik

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar