UTIKAD po drugi put na vrhu ekonomije i logistike

UTİKAD je po drugi put na Samitu ekonomije i logistike: Samit o ekonomiji i logistici, koji je organizirao časopis UTA ​​Logistics drugi put ove godine, održan 5 u hotelu Hilton Istanbul Bomonti u travnju. Na sastanku na vrhu, koji su podržali i podržali UTİKAD, Međunarodno udruženje proizvođača transportnih i logističkih usluga, okupila su se vodeća imena sektora gospodarstva i logistike.

Na samitu na kojem je Emre Eldener, predsjednik Upravnog odbora UTİKAD-a, i istovremeno moderirao glavnu sjednicu, razgovarali su se o problemima logističkog sektora i očekivanjima realnih sektora od logistike. Emre Eldener, predsjednik UTİKAD-a, u svom govoru dotaknuo se razvoja 2016-a, erek. Predviđamo da će 2017 biti izazovna godina za sektor pri prikupljanju pružanja logističkih usluga, te preporučujemo svim logističkim profesionalcima da pravilno upravljaju svojim rizicima i razvijaju održive poslovne modele “.
Na kraju samita, koji je okupio predstavnike javnosti, nevladine organizacije i sektore, nagrađeni su mnogi članovi UTİKAD-a.

UTİKAD, Međunarodna udruga proizvođača transportnih i logističkih usluga, susrela se s vodećim imenima sektora gospodarstva i logistike na Samitu o ekonomiji i logistici, koji je časopis UTA ​​Logistics Magazine održao drugi put ove godine. Uz potporu Ministarstva prometa, pomorstva i komunikacija, Ministarstva gospodarstva, sektorskih sindikata i udruga, u travnju je u hotelu Hilton Istanbul Bomonti održan 5, koji je započeo uvodnim govorima izvršnog urednika časopisa UTA Logistics Cema Kaçmaza i predsjedavajućeg UTİKAD-a Emre Eldenera. , Prvu glavnu sjednicu Eldenera moderirali su Turgut Erkeskin, potpredsjednik Odbora direktora UTİKAD-a i Poslovnog vijeća DEİK Logistics, i Kosta Sandalcı, bivši predsjednik UTİKAD-a, İbrahim Dölen, član Upravnog odbora UTİKAD-a i TÜRKLİM-a.

U uvodnom govoru sastanka na vrhu organiziranom s sloganom Güçlü Strong Logistics for Competitive Economy UT, Emre Eldener, predsjednik Upravnog odbora UTİKAD-a, koji je dao opću ocjenu turskog logističkog sektora, skrenuo je pažnju na teško razdoblje tog sektora u 2016-u i naglasio promjenu i razvoj koji treba doživjeti s industrijom 4.0.

Emre Eldener, predsjedavajući UTİKAD-a, naglasio je da razmjena ideja i međusobno razumijevanje donose veliki dobitak za sve dionike u okviru samita o ekonomiji i logistici na kojem su se predstavnici državnog i privatnog sektora okupili na najvišoj razini i rekao: „Moć nevladinih organizacija, koji su neophodni elementi društvenog života, ekonomskog života i najučinkovitije korištenje društvene odgovornosti, kako pojedinačnih tako i dobrobiti u zajednici. Organizacija u poslovnom svijetu omogućuje okupljanje zajedničkih problema tvrtki koje proizvode usluge u istom sektoru, proizvode rješenja zajedničkog uma i dijeljenje tih rješenja s javnošću. To utira put razvoju i stabilnosti na nacionalnim i međunarodnim platformama. "

UTİKAD NASTAVLJA ISPODAVNO
UTIKAD što predstavlja Turska logistiku sektor i njihove članove na najbolji način na nacionalnoj i međunarodnoj razini, kako bi pridonijeli međunarodnim standardima sektora i održivog rasta, predsjednik razvoja članova Udruge UTIKAD navodeći da su i dalje raditi kako bi se obavljati prateće djelatnosti Eldener „UTIKAD prošle godine 30. Ispuni godine. Turska i međunarodno kopnom, zrakom, morem, željeznicom, kombinirani prijevoz, koja radi s više od tisuću 50 424 proizvodnju logističkih usluga davatelja, postali smo nevladina organizacija koja okuplja pod istim krovom. Među našim članovima postoje luke, aviokompanije i skladišta. "

Navodeći da je rast zabilježen u logističkom sektoru od 2011-a, rekao je Eldener, yazık Nažalost, nije bilo moguće dostići ciljane iznose u 2015 i 2016 godinama. Nadali smo se da ćemo prevladati učinke 2015-a u 2016-u. Međutim, i izvanredne situacije u našoj zemlji i političke krize u okolnim regijama onemogućile su naše ciljeve na 2016-u. "

POMOĆA VAŽNOSTI KOORDINACIJE U LOGISTICI
Međutim, predsjednik UTİKAD-a izjavio je da se nadaju ciljevima 2017-a i rekao je da je osiguranje koordinacije među ministarstvima na početku potreba sektora. Na primjer, kad kažemo logistički centri; O Ministarstvu prometa, pomorstva i veza, gospodarstva, carine i trgovine moraju se u potpunosti raspravljati. Zbog toga može doći do nekih odgađanja procesa. Koordinacija u logistici od velikog je značaja u današnje vrijeme kada se naš sektor smatra prioritetnim sektorom, posebno u razvojnom planu. "

CARINSKA PITANJA BILA SU NA AGENDA
Eldener je istaknuo da su jedno od prioritetnih pitanja sektora problemi u carini. Ümr Pitanja koja se odnose na carine tiču ​​se svih komponenti našeg sektora. Imamo problema za koje očekujemo da će ih se riješiti, poput prelaska na sustav s jednim prozorom, dovršavanja procesa digitalizacije i osiguranja globalne integracije u logističke procese. Očekujemo da će novi carinski zakon stupiti na snagu u narednim mjesecima kako bi se stvorilo produktivnije radno okruženje. Također očekujemo da će ažuriranje Carinske unije EU donijeti olakšanje, posebno u europskim cestovnim službama. "

Eldener je također spomenuo radove vezane za liberalizaciju željeznica. Beekeke Ove godine izvršit će se zadaća mreže. U 2018-u privatni sektor će učinkovito započeti željeznički prijevoz. Međutim, naša postojeća željeznička nosivost nije promijenjena, napravljene su neke obnove na prugama, ali nisu izgrađene nove pruge. To bi moglo stvoriti probleme s kapacitetom u bliskoj budućnosti

E-TRGOVINA FOKUS GRUPE NASTAVLJA RAD
Predsjednik UTİKAD-a naglasio je da će podrška pružena logističkom sektoru u 2017-u i pripremi priprema za prijelaz na novu zračnu luku u smislu infrastrukture i zakonodavstva biti na prvom mjestu sektora, predsjednik İK UTİKAD-a je rekao: iyi Prilike i prijetnje stvorene korištenjem razvojne tehnologije i digitalizacijom stvorit će se Nastavit ćemo pridonositi razvoju našeg rada i vizije u skladu s novim načinima poslovanja u budućnosti. Danas ćemo raspravljati o utjecaju nedavno razgovaranog Industrije 4.0 na logistički sektor. Želio bih vam skrenuti pažnju na činjenicu da danas svaki radnik 100 u Koreji koristi 4 robota u proizvodnji i taj se omjer neprestano povećava. U Njemačkoj satni trošak tvorničkog radnika iznosi 40 eura, dok satni trošak robota iznosi oko 5 eura, što je manje skupo nego čak i radnik u Kini. Tako u narednim godinama u svijetu

Očekujemo velike promjene u načinu poslovanja, ovaj vlak mi definitivno ne bismo trebali propustiti. Uzimajući u obzir promjenjive uvjete sektora i potražnju tvrtki za e-trgovinu, osnovali smo fokusnu grupu za logistiku e-trgovine unutar UTİKAD-a i započeli surađivati ​​s našim članovima i ostalim dionicima koji se bave ovim pitanjem. "

OBAVIJEST ZA 2017 GODINU
Potrebe Ener Logistike u različitim sektorima, od automobilske do prehrambene robe, od maloprodaje do e-trgovine, također će se danas raspravljati u paralelnim sjednicama. Nadam se da ćemo se večeras svi vratiti kućama sa širom vizijom. Uz to, predviđamo da će za taj sektor biti izazovna godina koja prikuplja usluge logističkih usluga koje se pružaju kupcima, te preporučujemo svim logističkim profesionalcima da pravilno upravljaju svojim rizicima i razviju održive poslovne modele. "

Zamjenik podsekretara Ministarstva prometa, pomorstva i komunikacija Orhan Birdal, koji je bio glavni govornik prije prve sjednice, izrazio je zadovoljstvo zbog sastanka na vrhu. "Naš cilj za godinu 2023 je smanjiti udio ceste u ukupnom prijevozu kako bi se prebacio na željeznički prijevoz što je više moguće, na taj način diverzificirajući načine transporta poticanjem integriranog prijevoza, tako da težinu puta pokušavamo prenijeti na druge vrste," rekao je Bir Birdal. Rekao je da nema šanse za uspjeh. Birdal, do 2023 godina u skladu s izvoznom cilj Turske u posljednjih nekoliko godina pokazala je brzi razvoj logistike, rekao je da je čak i ciljano ubrzanje.

Emre Eldener, predsjednik UTİKAD-a, moderirao je prvu glavnu sjednicu pod nazivom razvedena turska ekonomija, nova tržišta, dostizanje strategije i očekivanja od sektora logistike. UTIKAD potpredsjednik i DEIK logistika poslovni savjet Turgut Erkeskin na „turski točka na kojoj je Pomorski teretni promet, mogućnosti i izazovi” poduzimanje UTIKAD ova sjednica moderator i TÜRKLİM član Uprave Abraham Dolen, sudjelovao je kao predavač na istoj sjednici. UTIKAD bivši predsjednik Kostarike i FIATA počasni član brodarima „u Turskom Željeznički Strategija sadašnje stanje, problemi i rješenja”, u kojoj je usmjeren na sjednici raspravlja.

ZANIMLJIVOSTI OD PARALELA
Uz transportne sesije, paralelne sesije na kojima se okupljaju realni sektor i sektor logistike i dijele se trenutna kretanja i očekivanja, opasne i kemijske tvari i ADR, logistika maloprodaje i distribucije, logistika hrane i hladnog lanca, projekt, logistika jakog opterećenja i energije, tekstil i odjeća za gotov proizvod Logistika, automobilska industrija i logistika dobavljača, e-trgovina Logistika.

NAGRAĐENI UTİKAD ČLANOVI
Na svečanoj večeri i ceremoniji dodjele nagrada nakon samita, dodijeljene su i mnoge tvrtke članice UTİKAD. Sertrans International Transport Trade Inc., jedna od tvrtki članica UTİKAD-a, dobio je nagradu 'Logistička kompanija godine ödül', dok je Ekol Logistics A.Ş. Predsjednik Uprave Ahmet Musul osvojio je nagradu Lojistik Logistički poduzetnik godine ödül. İDO Istanbulski pomorski autobusi industrija i trgovina Inc. Nagrada ödül nagrade Lojistik Logistic Friendly of the Year of Year, Barsan Global Lojistik A.Ş. dobio je nagradu Lojistik Logistics Beyond Borders ödül.

Konsped International Transportation Ltd. Sti. Mete Tirman, osnivač i generalni direktor, bivši član uprave UTİKAD-a, također je nagrađen nagradom Yaşam za životno djelo Ödül. Nagradu je primio od bivšeg predsjednika UTİKAD-a i počasnog člana FIATA-e Kosta Sandalcı.

Traži vijesti o željeznicama

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar