Nova formula od metropolita Antalya do javnog prijevoza

Nova formula od metropolitana Antalye do javnog prijevoza: Kao gradska općina Antalya, nastavljamo s naporima pružanja dobre usluge našim ljudima. Radimo na otvaranju novih prometnica, pravimo nove raskrižja i razvijamo signalizacijsku i prometnu mrežu kako naš grad ne bi imao problema u prometu. Nastala djela također su ponuđena javnosti. U međuvremenu se provodi vrlo sveobuhvatna studija glavnog plana prijevoza najnovijom brzinom.
Jedno od važnih pitanja prijevoza je javni prijevoz. Radimo na pružanju usluga javnog prijevoza ljudima u suvremenom, udobnom i sigurnijem sustavu.
Dok usluge javnog prijevoza u Antalyi pružaju naš željeznički sustav, 40 autobusi i morski autobusi, značajan dio prijevoza obavlja privatni sektor. U skladu s tim, u našem se gradu pružaju privatni javni autobusni autobusi 244, 483 autobusi i vozila 31 koji opslužuju daleka susjedstva i ukupno 758 različitog statusa, kapaciteta i različitih vozila grupe tanjura s uslugom javnog prijevoza.
Prvi uvjet pružanja kvalitetnije usluge našim ljudima u javnom prijevozu je pružanje prijevoza naših ljudi s visoko udobnim vozilima. Nakon toga bi trebalo poboljšati mnoge teme poput uspostavljanja ispravnih linija, prilagođavanja radnog vremena vozila i odlaska na svaku stanicu.
Kao što smo spomenuli, 758 privatni prijevoz djeluje u tri različite skupine i s različitim vrstama vozila; što otežava te dogovore i poboljšanja.
Specijalni prijevoznici također imaju problema. S jedne strane, dok pružamo dobru uslugu našim ljudima, s druge strane, nastojimo riješiti probleme naših prometnih obrtnika.
S različitim vrstama vozila, različitim kapacitetima i radom na različitim linijama, ovi trgovci žale se na razlike u zaradi, prisiljeni su međusobno konkurirati, a i njih i naše ljude uznemirava ova situacija, usluga im je poremećena. Naši su ljudi bili svjedoci mnogih problema poput autobusa koji se međusobno natječu na ulicama i vozila koja međusobno blokiraju na stajalištima.
Stoga se našim obrtnicima nude mnoga rješenja. Primjerice, predloženo je stvaranje baze dohotka i primanje jednakog novca iz svakog bazena (u skladu s kapacitetom vozila), rad sa svakom grupom u rotaciji na vlastiti i po vlastitim linijama, te na kraju pretvaranje svih vozila u jednolično vozilo, ali nažalost postoje različite grupe unutar zanatske sobe. Predsjedništvo nije prihvatilo nijedan od tih prijedloga.
Predmet je ispitan sa službenicima naše Općine i našim trgovcima i prijevoznicima i zaključeno je da je postojeće vozilo 7 brojila moguće spojiti kao što je prethodno napravljeno i pretvoriti u vozila brojila 12 najprikladnije rješenje. Sukladno tome, dva vlasnika vozila s 7 brojilom kombinirat će i kupiti jedan autobus 12 brojila i sudjelovati u sustavu.
Dakle, prije svega, kvaliteta usluge će se povećati i javnost će biti ugodna u javnom prijevozu sa širim, udobnijim i modernijim vozilima 12 brojila. Pored toga, ukupni broj vozila bit će smanjen na 500, a prometno opterećenje će se smanjiti. U ovom će slučaju svi instrumenti postati jednaki i moguće je uspostaviti zajednički fond prihoda. Osim toga, osigurat će se rotacija svakog vozila na svakoj liniji. Tako će trgovci imati jednake uvjete u svakom smislu i konkurencija će biti eliminirana i stvorit će se pošteno okruženje.
Naravno, nitko neće biti prisiljen na to pitanje. Naši trgovci koji ne žele spojiti 12 brojilo spajanjem, kao prije; M će imati pravo prijevoza registarskih tablica i minibusa; međutim, oni neće raditi na gradskim linijama. To se može procijeniti na udaljenim linijama koje će se otvoriti za susjedstva transformirana iz sela.
Iz tog razloga ovo je objavljivanje potrebno da bi javnost bila pravilno informirana.

Kalendar tekućeg željezničkog natječaja

car 13

Najava natječaja: Građevinski radovi

Studeni 13 @ 09: 30 - 10: 30
organizatori: TCDD
444 8 233
car 13

Obavijest o nabavi: Usluga prehrane

Studeni 13 @ 10: 00 - 11: 00
organizatori: TCDD
444 8 233
car 13

Obavijest o natječaju: Kupite bateriju

Studeni 13 @ 11: 00 - 12: 00
organizatori: TCDD
444 8 233
O Leventu Ozenu
Svake godine, high-speed rail sektor, europski lider u rastućem Turskoj. Ulaganja u željeznice, koji uzimaju tu brzinu od vlakova velike brzine, i dalje rastu. Osim toga, uz ulaganja u gradski promet, zvijezde mnogih naših tvrtki čine domaću proizvodnju sjajnom. Ponosno je što je uz tvrtke koje proizvode domaća tramvajska, laka željeznička i podzemna vozila, pokrenuta proizvodnja turskog brzog treninga nacionalnog vlaka. Vrlo smo sretni što smo u ovom ponosnom stolu.

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar