Popularnost putovanja autobusom ne prestaje

Popularnost putovanja autobusom ne prestaje: Upravitelj autobusne postaje Ömer Lütfi Ersöz dao je važne izjave Memleketu.
Hızlı Čak i ako se poveća brzina vlaka i avionskih letova, popularnost autobusnog terminala Konya i autobusnog prijevoza će se nastaviti, rekao je Ers Ersöz, konusunda U narednim danima, autobusna stanica Konya bit će poboljšana opremom X Ray, a sigurnost će se povećati. Dogovorit ćemo se u pokrajinskim okruzima, "dok koristimo izraz" voziti se autobusom udobno i sigurno ", dodao je.
- Postoje li piratski vozači na autobusnim stanicama?
Apsolutno nema autobusne stanice ili autobusne stanice i njihovih priključnih točaka. Zajednički rad s našim zaposlenicima i saobraćajnim policajcima u terminalu.
- Kako znamo da vozač nije gusar?
Svi pogoni autobusne stanice imaju D1 dokumentaciju. Oni koji nemaju te dokumente su piratski vozači.
- Što je D1 certifikat?
To je službeni dokument koji se izdaje međugradskim autobusima i vozilima koje izdaje Ministarstvo prometa i pomorstva. Ova vozila imaju pravo ići redovito. U 2002-u, prijevozom je upravljala regulacija 2 stranice. U 2003-u zakon o cestovnom prometu odvojen je jedan od drugog. Tako se autobusi nazivaju zasebno, prijevoz kamiona se navodi u zasebnim kategorijama.
- Koliko je autobusa dostupno za D1 i D2?
Kapacitet D1 i D2 ima tisuću autobusa 28, prema podacima koje je objavilo ministarstvo u cijeloj zemlji.
- Je li autobusni prijevoz izgubio svoju nekadašnju popularnost?
To je još uvijek valjano prijevozno sredstvo. „Zašto?” Ako pitate, 81 pokrajina Konya preko provincije 76 svakodnevno obavlja izravan prijevoz. 200 preko Konye je također organiziran u našem okrugu. U 40, naš dnevni prosječan 65 putnik koristio je autobus između Ankare i Konye prije nego što je stigao vlak velike brzine. Čak i ako se vlak velike brzine proteže na 2011, autobus je nezamjenjiv jer na taj način osiguravamo prijevoz do naših četvrti.
- Smatrate li da su cijene autobusnih karata razumne?
Naše tvrtke uzimaju u obzir slobodno tržišno gospodarstvo pri određivanju cijena. Drugim riječima, tvrtka A može odrediti cijenu 25 TL, tvrtka B može dobiti veći iznos. Ima određenu donju granicu, ali ne i gornju granicu. Ova je prijava napravljena kako bi se spriječila konkurencija.
- Postoji li primjena na donjoj granici samo u Konyi?
Ne, to se provodi diljem Turske. Ova je prijava napravljena kako bi se spriječila konkurencija. Na primjer, 250 - 300 km ne može biti ispod 25 TL-a, naše tvrtke u skladu s tim određuju cijenu.
- Koliko je tvrtki trenutno na autobusnom kolodvoru? Koliko ih je stranaca?
Mi imamo tvrtku do 110-a koja organizira dnevne ekspedicije. Glavna putovanja obično organiziraju tvrtke iz Konye, ​​ali su na autobusnoj stanici sudjelovale i strane tvrtke s jugoistoka i istoka.
- Postoji li tvrtka koja ne može ili ne želi doći u Konyu?
Ne kažemo "ne kupuj" svim našim tvrtkama koje žele doći s otvorenim vratima.
- Većina pokrajina u kojoj se organiziraju letovi za Konyu, možete li reći jasnu sliku?
Konya, Istanbul, Izmir, Ankara, većinu središnjih gradova kao što su letovi organiziraju. Konyali obično idu u pokrajinu 81. Dolaze u Konyu uglavnom s istoka i jugoistoka.
- Kako se osigurava na autobusnim stanicama? Koliko je sigurno putovati autobusom?
Naravno, putovanje autobusom je udobno i sigurno. Također pružamo internetske usluge kako bismo izbjegli dosadu tijekom putovanja. Dostupne su i sve vrste ugostiteljskih usluga. Jedini problem koji vozači autobusa osjećaju nelagodno je gorivo. Goriva za zrakoplove i brodove osiguravaju se bez SCT-a i PDV-a. Slijede autoceste. Što se tiče sigurnosti autobusnog kolodvora, u narednim danima bit će uvedeni uređaji s x-zrakama. Naši policajci također poduzimaju potrebne mjere u tom pogledu. Također ne primamo pakete koji ne prate putnike. Ta je situacija zabranjena prije 4 godina. Ako se uzme, primjenjuje se moj kazneni sustav.
- Kolika je kupovna cijena autobusa?
Kupovna cijena autobusa iznosi 400 tisuća eura.
- Utječu li autobusi na gradski promet?
Naša općina je uredila rute kojima će autobusi ići na ovu temu. U tom kontekstu ne utječe na gradski promet. Čak i autobusi koji odlaze u isto vrijeme ne uzrokuju zabunu.
- Autobusne stanice su izlog grada, kakve se studije vrše o ovoj temi?
Osim onih koji prodaju suvenire i šećer Mevlane, knjižice koje opisuju naš grad distribuiraju se građanima koji odlaze u Konyu iz drugih provincija. Ona se distribuira ne samo u javnosti nego iu kulturnim knjigama. Otvorili smo i veliku džamiju.
- Je li Otogar sposoban ukloniti gustoću naseljenosti Konye?
Koristimo već postojeća sredstva. Ako je potrebno, naša općina će obavljati učinkovite radove.
- Postoji li studija provedena u ime okruga Konya?
3 je prije godinu dana proveo duboku analizu kako bi identificirao one koji su u lošem stanju. Svakodnevno utvrđujemo nedostatke i radimo ih.
- Koja je razlika između starog garažnog terminala i terminala Konya?
Postoji više izleta u okruge nego u staru garažu. Od tamo se također može doći do međugradskog prometa, ali promet može uzrokovati probleme.
- Kako provodite reviziju tvrtke, što možete reći o autobusnim nesrećama?
Na našoj početnoj točki zajednički djelujemo s prometnom policijom i općinskim zaposlenicima. Što se tiče nesreća, naši prometni policajci već provode inspekcije cesta. Naše tvrtke često odabiru i odabiru vozače. Time se smanjuje stopa nezgoda.
- Postoji li individualno osiguranje sjedala?
Imamo osiguranje sjedala. Nakon nesreće, pokriveni su svi troškovi bolnica do 60 tisuća funti. Osim toga, isto sjedalo nije dostupno po drugi put. U takvim slučajevima se vrši naknada.

O Leventu Ozenu
Svake godine, high-speed rail sektor, europski lider u rastućem Turskoj. Ulaganja u željeznice, koji uzimaju tu brzinu od vlakova velike brzine, i dalje rastu. Osim toga, uz ulaganja u gradski promet, zvijezde mnogih naših tvrtki čine domaću proizvodnju sjajnom. Ponosno je što je uz tvrtke koje proizvode domaća tramvajska, laka željeznička i podzemna vozila, pokrenuta proizvodnja turskog brzog treninga nacionalnog vlaka. Vrlo smo sretni što smo u ovom ponosnom stolu.

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar